Landelijk gezien zal de vraag naar studentenhuisvesting de komende jaren aan blijven houden. De wachttijden voor studentenkamers nemen de laatste jaren toe. Dit leidt tot problemen op de woningmarkt, kan tot minder gewenste studiekeuzes leiden en hindert de kenniseconomie.
Minister Donner van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties wil de kamernood onder studenten aanpakken met het Landelijk Actieplan Studentenhuisvesting. Het plan moet ervoor zorgen dat er de komende jaren 16.000 kamers extra worden gebouwd. In het plan is onder andere aandacht voor verlichting van bouwregels, verruiming van de mogelijkheden voor tijdelijke bouw en samenwerking tussen betrokken partijen in een landelijk platform studentenhuisvesting.
Het Landelijk Actieplan Studentenhuisvesting wordt gedragen door sociale en particuliere studentenhuisvesters, gemeenten, hoger onderwijsinstellingen en studenten en is op 17 november 2011 door de betrokken partijen ondertekend.
Klik hier om het Landelijk Actieplan Studentenhuisvesting 2011 tot 2016 te lezen.



